
Samsung Vegan Leather Case for Galaxy S24 in Violet
Elevate your style
Wrap your phone in elegance. Add a soft, lavish touch while enhancing your phone’s modern design.
Protection with a purpose
Designed with the planet in mind, this case contains eco-conscious materials.
Lasting style
The case is designed for both safety and style. The gentle inner lining helps protect from scratches without compromising on sophistication.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Violet |
| Material | PU leather |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $86.56
-65%$86.56
$30.30More Images




Samsung Vegan Leather Case for Galaxy S24 in Violet
Elevate your style
Wrap your phone in elegance. Add a soft, lavish touch while enhancing your phone’s modern design.
Protection with a purpose
Designed with the planet in mind, this case contains eco-conscious materials.
Lasting style
The case is designed for both safety and style. The gentle inner lining helps protect from scratches without compromising on sophistication.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Violet |
| Material | PU leather |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your style
Wrap your phone in elegance. Add a soft, lavish touch while enhancing your phone’s modern design.
Protection with a purpose
Designed with the planet in mind, this case contains eco-conscious materials.
Lasting style
The case is designed for both safety and style. The gentle inner lining helps protect from scratches without compromising on sophistication.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Violet |
| Material | PU leather |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















