
OtterBox Symmetry Series for Apple iPhone XR in Black - No Packaging
The style you want. The protection you need.
LESS IS MORE. SLIM BUT TOUGH. The Slimmest Lightweight Protective Case featuring OtterBox Certified Drop+ Protection. Express your style, choose Symmetry Series.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone XR |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series
Original: $26.86
-65%$26.86
$9.40More Images




OtterBox Symmetry Series for Apple iPhone XR in Black - No Packaging
The style you want. The protection you need.
LESS IS MORE. SLIM BUT TOUGH. The Slimmest Lightweight Protective Case featuring OtterBox Certified Drop+ Protection. Express your style, choose Symmetry Series.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone XR |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The style you want. The protection you need.
LESS IS MORE. SLIM BUT TOUGH. The Slimmest Lightweight Protective Case featuring OtterBox Certified Drop+ Protection. Express your style, choose Symmetry Series.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone XR |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series
- Symmetry Series



















