
Samsung Clear Gadget Case for Galaxy S24 in Transparent
Hold it or set it to stand
Secure your phone with the Clear Gadget Case’s versatile grip, which doubles as a kickstand for longer phone sessions and movie-watching on the go
Extra armor for your device
Keep your phone intact with the Clear Gadget Case. The long-lasting coating adds a transparent layer of protection to your phone.
Your style, your choice
Easily detach and swap the grip accessory, choosing from a range of designs. Personalize with customizable options and make your phone uniquely yours.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
Original: $32.70
-65%$32.70
$11.45More Images






Samsung Clear Gadget Case for Galaxy S24 in Transparent
Hold it or set it to stand
Secure your phone with the Clear Gadget Case’s versatile grip, which doubles as a kickstand for longer phone sessions and movie-watching on the go
Extra armor for your device
Keep your phone intact with the Clear Gadget Case. The long-lasting coating adds a transparent layer of protection to your phone.
Your style, your choice
Easily detach and swap the grip accessory, choosing from a range of designs. Personalize with customizable options and make your phone uniquely yours.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hold it or set it to stand
Secure your phone with the Clear Gadget Case’s versatile grip, which doubles as a kickstand for longer phone sessions and movie-watching on the go
Extra armor for your device
Keep your phone intact with the Clear Gadget Case. The long-lasting coating adds a transparent layer of protection to your phone.
Your style, your choice
Easily detach and swap the grip accessory, choosing from a range of designs. Personalize with customizable options and make your phone uniquely yours.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S24 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |



















