
Thrustmaster Open Wheel Add-On Steering Wheel
| Input device | |
|---|---|
| Device type | Steering wheel |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Compatibility | T500 RS, T300 RS Servo Base, T300 RS, T300 GT Edition, T300 Ferrari GTE, T300 |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 1.4 kg |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 235 mm |
| Package width | 185 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Master (outer) case length | 575 mm |
| Master (outer) case width | 365 mm |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
Original: $189.25
-65%$189.25
$66.24More Images




Thrustmaster Open Wheel Add-On Steering Wheel
| Input device | |
|---|---|
| Device type | Steering wheel |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Compatibility | T500 RS, T300 RS Servo Base, T300 RS, T300 GT Edition, T300 Ferrari GTE, T300 |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 1.4 kg |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 235 mm |
| Package width | 185 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Master (outer) case length | 575 mm |
| Master (outer) case width | 365 mm |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input device | |
|---|---|
| Device type | Steering wheel |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Compatibility | T500 RS, T300 RS Servo Base, T300 RS, T300 GT Edition, T300 Ferrari GTE, T300 |
| Non-slip surface | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.2 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 1.4 kg |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 235 mm |
| Package width | 185 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Master (outer) case height | 260 mm |
| Master (outer) case length | 575 mm |
| Master (outer) case width | 365 mm |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8471607000 |






















