
Tech21 Evo Check Lace Edition for Galaxy S8 in Transparent / White
Case for Samsung Galaxy S8, Clear/White
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S8 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent, White |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$30.21
Tech21 Evo Check Lace Edition for Galaxy S8 in Transparent / White—
$30.21
More Images





Tech21 Evo Check Lace Edition for Galaxy S8 in Transparent / White
Case for Samsung Galaxy S8, Clear/White
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S8 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent, White |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Case for Samsung Galaxy S8, Clear/White
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S8 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Transparent, White |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |




















