
Tech21 Studio Design for Galaxy S20 Ultra in Black
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in bacteria-killing properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S20 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $17.06
-65%$17.06
$5.97More Images




Tech21 Studio Design for Galaxy S20 Ultra in Black
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in bacteria-killing properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S20 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in bacteria-killing properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Pattern |
| Compatibility | Galaxy S20 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |




















