
Tech21 Studio Design for Galaxy S20 in Grey
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in microbe-fighting properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Drop proof |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S20 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
Original: $17.06
-65%$17.06
$5.97More Images


Tech21 Studio Design for Galaxy S20 in Grey
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in microbe-fighting properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Drop proof |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S20 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Amazing protection without the added bulk, designed with a playful pattern for added personality. Made from plant-based materials with built-in microbe-fighting properties, this case ticks every box.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Drop proof |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy S20 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.8 cm (6.2") |




















