
Tech21 Studio Colour for iPhone 6 / 7 /8 Plus in Black
Studio Colour
Each with its own distinctive character, Studio Colour is a range of protective cases that are thin, light, and look great on your phone.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 6 / 7 / 8 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |
Original: $17.06
-65%$17.06
$5.97More Images





Tech21 Studio Colour for iPhone 6 / 7 /8 Plus in Black
Studio Colour
Each with its own distinctive character, Studio Colour is a range of protective cases that are thin, light, and look great on your phone.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 6 / 7 / 8 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Studio Colour
Each with its own distinctive character, Studio Colour is a range of protective cases that are thin, light, and look great on your phone.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 6 / 7 / 8 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |



















