
Tech21 Pure Shimmer for iPhone 11 Pro Max in Pink
With a subtle iridescent tint, Pure Shimmer now features built-in antimicrobial protection and plant-based materials, giving you more protection from a more sustainable case.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Pink |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Original: $25.74
-65%$25.74
$9.01Tech21 Pure Shimmer for iPhone 11 Pro Max in Pink
With a subtle iridescent tint, Pure Shimmer now features built-in antimicrobial protection and plant-based materials, giving you more protection from a more sustainable case.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Pink |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a subtle iridescent tint, Pure Shimmer now features built-in antimicrobial protection and plant-based materials, giving you more protection from a more sustainable case.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Pink |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |



















