
Tech21 Evo Wallet Case for Galaxy Note 10 in Black
With concealed storage for up to two cards, Evo Wallet lets you travel light while keeping your phone protected.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Number of card pockets | 1 |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Samsung Galaxy Note 10 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Wallet case |
| Maximum screen size | 16 cm (6.3") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $23.82
-65%$23.82
$8.34More Images





Tech21 Evo Wallet Case for Galaxy Note 10 in Black
With concealed storage for up to two cards, Evo Wallet lets you travel light while keeping your phone protected.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Number of card pockets | 1 |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Samsung Galaxy Note 10 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Wallet case |
| Maximum screen size | 16 cm (6.3") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With concealed storage for up to two cards, Evo Wallet lets you travel light while keeping your phone protected.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Scratch resistant |
| Number of card pockets | 1 |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Samsung Galaxy Note 10 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black |
| Case type | Wallet case |
| Maximum screen size | 16 cm (6.3") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |




















