
Tech21 Evo Check for Galaxy Note10 in Black / Grey
For Samsung Galaxy Note10/Note10 5G, Smokey/Black
Thin and light with a minimalist check pattern, Evo Check adds subtle design detail to your phone’s original beauty.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Note10/Note10 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$25.74
Tech21 Evo Check for Galaxy Note10 in Black / Grey—
$25.74
More Images




Tech21 Evo Check for Galaxy Note10 in Black / Grey
For Samsung Galaxy Note10/Note10 5G, Smokey/Black
Thin and light with a minimalist check pattern, Evo Check adds subtle design detail to your phone’s original beauty.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Note10/Note10 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For Samsung Galaxy Note10/Note10 5G, Smokey/Black
Thin and light with a minimalist check pattern, Evo Check adds subtle design detail to your phone’s original beauty.
| Features | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Desktop stand | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | Galaxy Note10/Note10 5G |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Grey |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17.3 cm (6.8") |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |




















