
SBS Extreme X2 mobile phone case for iPhone 15 Pro Max in Transparent
| Features | |
|---|---|
| Drop proof up to | 2 m |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$60.95
SBS Extreme X2 mobile phone case for iPhone 15 Pro Max in Transparent—
$60.95
More Images



SBS Extreme X2 mobile phone case for iPhone 15 Pro Max in Transparent
| Features | |
|---|---|
| Drop proof up to | 2 m |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Drop proof up to | 2 m |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Pro Max |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















