
SBS Instinct mobile phone case for iPhone 15 Plus in Black
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Material | Microfibre, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
$21.33
Original: $60.95
-65%SBS Instinct mobile phone case for iPhone 15 Plus in Black—
$60.95
$21.33More Images


SBS Instinct mobile phone case for iPhone 15 Plus in Black
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Material | Microfibre, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Closure type | Not applicable |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPhone 15 Plus |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Material | Microfibre, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |



















