
Samsung - 64 GB 1 x 64 GB DDR4 RDIMM 2933 MHz ECC memory module
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 21 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | RDIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $421.04
-65%$421.04
$147.36Samsung - 64 GB 1 x 64 GB DDR4 RDIMM 2933 MHz ECC memory module
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 21 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | RDIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Samsung’s memory modules are designed for a wide range of applications to deliver the best performance with low power requirements.
| Features | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| CAS latency | 21 |
| ECC | Yes |
| Memory form factor | RDIMM |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2933 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 64 GB |
| Internal memory | 64 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











