
Samsung Clear case for Galaxy M13 in Black / Transparent
GP-FPM135KDABW
Perfect fit!
This cover pairs perfectly with the Galaxy M13 to give a stylish and practical option.
Flexible Material
Flexible, yet reinforced TPU material offers durability and defence for minimal daily bumps and scratches.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Compatibility | Galaxy M13 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 37.6 g |
| Depth | 12.6 mm |
| Height | 170.9 mm |
| Width | 82.5 mm |
$19.88
Original: $56.81
-65%Samsung Clear case for Galaxy M13 in Black / Transparent—
$56.81
$19.88More Images

Samsung Clear case for Galaxy M13 in Black / Transparent
GP-FPM135KDABW
Perfect fit!
This cover pairs perfectly with the Galaxy M13 to give a stylish and practical option.
Flexible Material
Flexible, yet reinforced TPU material offers durability and defence for minimal daily bumps and scratches.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Compatibility | Galaxy M13 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 37.6 g |
| Depth | 12.6 mm |
| Height | 170.9 mm |
| Width | 82.5 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
GP-FPM135KDABW
Perfect fit!
This cover pairs perfectly with the Galaxy M13 to give a stylish and practical option.
Flexible Material
Flexible, yet reinforced TPU material offers durability and defence for minimal daily bumps and scratches.
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Scratch resistant |
| Compatibility | Galaxy M13 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Black, Transparent |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 37.6 g |
| Depth | 12.6 mm |
| Height | 170.9 mm |
| Width | 82.5 mm |




















