
Samsung EP-T4510 Universal Black AC Fast charging Indoor
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery | Yes |
| Fast charging technology | Super Fast Charging 2.0 |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Universal |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Output current (9V) | 3 A |
| Output current (5V) | 3 A |
| Minimum output voltage | 3.3 V |
| Maximum output voltage | 21 V |
| Maximum power | 45 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 115.4 g |
| Height | 84.8 mm |
| Depth | 28 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Original: $85.37
-65%$85.37
$29.88Samsung EP-T4510 Universal Black AC Fast charging Indoor
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery | Yes |
| Fast charging technology | Super Fast Charging 2.0 |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Universal |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Output current (9V) | 3 A |
| Output current (5V) | 3 A |
| Minimum output voltage | 3.3 V |
| Maximum output voltage | 21 V |
| Maximum power | 45 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 115.4 g |
| Height | 84.8 mm |
| Depth | 28 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery | Yes |
| Fast charging technology | Super Fast Charging 2.0 |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | AC |
| Charger compatibility | Universal |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Output current (9V) | 3 A |
| Output current (5V) | 3 A |
| Minimum output voltage | 3.3 V |
| Maximum output voltage | 21 V |
| Maximum power | 45 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 115.4 g |
| Height | 84.8 mm |
| Depth | 28 mm |
| Width | 43.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |






















