
Samsung EP-L4020 Smartphone Black Cigar lighter Fast charging Indoor
| Performance | |
|---|---|
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | Cigar lighter |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Port 2 output power | 15 W |
| Port 1 output power | 25 W |
| Maximum power | 40 W |
| Input voltage | 12 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 36.5 g |
| Height | 34 mm |
| Depth | 26 mm |
| Width | 80 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Samsung EP-L4020 Smartphone Black Cigar lighter Fast charging Indoor
| Performance | |
|---|---|
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | Cigar lighter |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Port 2 output power | 15 W |
| Port 1 output power | 25 W |
| Maximum power | 40 W |
| Input voltage | 12 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 36.5 g |
| Height | 34 mm |
| Depth | 26 mm |
| Width | 80 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power source type | Cigar lighter |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Charger type | Indoor |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Port 2 output power | 15 W |
| Port 1 output power | 25 W |
| Maximum power | 40 W |
| Input voltage | 12 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 36.5 g |
| Height | 34 mm |
| Depth | 26 mm |
| Width | 80 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Manual | Yes |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |






















