
Samsung Tablet Case for Galaxy Tab S9 Ultra in Black
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 548 g |
| Height | 327 mm |
| Depth | 13.9 mm |
| Width | 216.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $102.59
-65%$102.59
$35.91More Images










Samsung Tablet Case for Galaxy Tab S9 Ultra in Black
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 548 g |
| Height | 327 mm |
| Depth | 13.9 mm |
| Width | 216.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 Ultra |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 548 g |
| Height | 327 mm |
| Depth | 13.9 mm |
| Width | 216.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















