
Samsung Smart Book Cover for Galaxy Tab S9 in Black
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 342 g |
| Height | 255.5 mm |
| Depth | 7.2 mm |
| Width | 192.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
More Images












Samsung Smart Book Cover for Galaxy Tab S9 in Black
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 342 g |
| Height | 255.5 mm |
| Depth | 7.2 mm |
| Width | 192.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | Galaxy Tab S9 |
| Brand compatibility | Samsung |
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 342 g |
| Height | 255.5 mm |
| Depth | 7.2 mm |
| Width | 192.2 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















