
POLY HW261N - Supraplus Binaural Dual Headset + Pouch
| Performance | |
|---|---|
| Adjustable headband | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Bone сonduction |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -39 dB |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone type | Boom |
Original: $179.85
-65%$179.85
$62.95POLY HW261N - Supraplus Binaural Dual Headset + Pouch
| Performance | |
|---|---|
| Adjustable headband | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Bone сonduction |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -39 dB |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone type | Boom |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| Adjustable headband | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Binaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Bone сonduction |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Microphone sensitivity | -39 dB |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone type | Boom |














