
Mobilis Folio Protective Case for 11" Universal Tablet in Black
Universal Origine folio protective case for tablet
Folio protective case
Compatible with all tablet brands and models
Silicone docking device
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Features | |
|---|---|
| Number of stand modes | 2 |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 324 g |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 203 mm |
| Package width | 273 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
$6.94
Original: $19.82
-65%Mobilis Folio Protective Case for 11" Universal Tablet in Black—
$19.82
$6.94More Images









Mobilis Folio Protective Case for 11" Universal Tablet in Black
Universal Origine folio protective case for tablet
Folio protective case
Compatible with all tablet brands and models
Silicone docking device
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Features | |
|---|---|
| Number of stand modes | 2 |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 324 g |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 203 mm |
| Package width | 273 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Universal Origine folio protective case for tablet
Folio protective case
Compatible with all tablet brands and models
Silicone docking device
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Features | |
|---|---|
| Number of stand modes | 2 |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 324 g |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 203 mm |
| Package width | 273 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |






















