
Lenovo Folio Case for Lenovo Tab M10 in Black
The Lenovo Tab M10 Folio Case and Film provides safety and reliability with long run time for your Lenovo tablet.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | TAB M10 |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product main colour | Black |
| Material | Polyurethane |
| Case type | Flip case |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 409 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Original: $15.51
-65%$15.51
$5.43More Images



Lenovo Folio Case for Lenovo Tab M10 in Black
The Lenovo Tab M10 Folio Case and Film provides safety and reliability with long run time for your Lenovo tablet.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | TAB M10 |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product main colour | Black |
| Material | Polyurethane |
| Case type | Flip case |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 409 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Lenovo Tab M10 Folio Case and Film provides safety and reliability with long run time for your Lenovo tablet.
| Features | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | TAB M10 |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product main colour | Black |
| Material | Polyurethane |
| Case type | Flip case |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 409 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |






















