
Lenovo 7XB7A00028 internal hard drive 2.5" 1.8 TB SAS
Hard Drives & RAID
Get uncompromising performance & high reliability while keeping your critical data safe with ThinkServer hard disk drives, solid-state drives, & RAID storage options.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Original: $510.58
-65%$510.58
$178.70Lenovo 7XB7A00028 internal hard drive 2.5" 1.8 TB SAS
Hard Drives & RAID
Get uncompromising performance & high reliability while keeping your critical data safe with ThinkServer hard disk drives, solid-state drives, & RAID storage options.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hard Drives & RAID
Get uncompromising performance & high reliability while keeping your critical data safe with ThinkServer hard disk drives, solid-state drives, & RAID storage options.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.8 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
















