
Lenovo 4X71B67861 - 32 GB 1 x 32 GB DDR4 3200 MHz ECC memory module
The Lenovo 32GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM memory will upgrade your system's performance and enhance its ability to run more programs simultaneously,improving performance and providing better stability and scalability.
| Features | |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 95 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Height | 3.9 mm |
| Depth | 31.2 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 35 g |
| Package height | 17 mm |
| Package depth | 59 mm |
| Package width | 177 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $477.41
-65%$477.41
$167.09Lenovo 4X71B67861 - 32 GB 1 x 32 GB DDR4 3200 MHz ECC memory module
The Lenovo 32GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM memory will upgrade your system's performance and enhance its ability to run more programs simultaneously,improving performance and providing better stability and scalability.
| Features | |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 95 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Height | 3.9 mm |
| Depth | 31.2 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 35 g |
| Package height | 17 mm |
| Package depth | 59 mm |
| Package width | 177 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Lenovo 32GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM memory will upgrade your system's performance and enhance its ability to run more programs simultaneously,improving performance and providing better stability and scalability.
| Features | |
|---|---|
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 95 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 g |
| Height | 3.9 mm |
| Depth | 31.2 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 35 g |
| Package height | 17 mm |
| Package depth | 59 mm |
| Package width | 177 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











