
Kingston Technology ValueRAM - 32 GB 2 x 16 GB DDR5 SO-DIMM 5200 MHz memory module
32GB (16GB 1Rx8 2G x 64-Bit x 2 pcs.) PC5-5200 CL42 262-Pin SODIMM Kit
| Features | |
|---|---|
| Lead plating | Gold |
| SPD profile | Yes |
| Module configuration | 2048M x 64 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 42 |
| On-Die ECC | Yes |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| General | |
|---|---|
| Product Family | ValueRAM |
| Sustainability | |
|---|---|
| Doesn't contain | Halogen |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 30 mm |
| Width | 69.6 mm |
$173.14
Kingston Technology ValueRAM - 32 GB 2 x 16 GB DDR5 SO-DIMM 5200 MHz memory module—
$173.14
Kingston Technology ValueRAM - 32 GB 2 x 16 GB DDR5 SO-DIMM 5200 MHz memory module
32GB (16GB 1Rx8 2G x 64-Bit x 2 pcs.) PC5-5200 CL42 262-Pin SODIMM Kit
| Features | |
|---|---|
| Lead plating | Gold |
| SPD profile | Yes |
| Module configuration | 2048M x 64 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 42 |
| On-Die ECC | Yes |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| General | |
|---|---|
| Product Family | ValueRAM |
| Sustainability | |
|---|---|
| Doesn't contain | Halogen |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 30 mm |
| Width | 69.6 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
32GB (16GB 1Rx8 2G x 64-Bit x 2 pcs.) PC5-5200 CL42 262-Pin SODIMM Kit
| Features | |
|---|---|
| Lead plating | Gold |
| SPD profile | Yes |
| Module configuration | 2048M x 64 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| CAS latency | 42 |
| On-Die ECC | Yes |
| ECC | No |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| Component for | Laptop |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| General | |
|---|---|
| Product Family | ValueRAM |
| Sustainability | |
|---|---|
| Doesn't contain | Halogen |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 30 mm |
| Width | 69.6 mm |











