Inno3D Twin X2 OC V3 - NVIDIA 4 GB GDDR6 GeForce GTX 1650 graphics card
4 GB, GDDR6, 128-bit, PCI-E 3.0 x16, 1635 MHz boost clock, HDMI, 3x DisplayPort, 2 slot
| Processor | |
|---|---|
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Processor boost clock speed | 1635 MHz |
| Processor frequency | 1485 MHz |
| CUDA cores | 896 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce GTX 1650 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Memory | |
|---|---|
| Memory bandwidth (max) | 192 GB/s |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDMI version | 2.0b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Interface type | PCI Express x16 3.0 |
| Performance | |
|---|---|
| NVIDIA Ansel | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| OpenGL version | 4.6 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| TV tuner integrated | No |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Number of slots | 2 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Power | |
|---|---|
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 300 W |
| System requirements | |
|---|---|
| Other operating systems supported | FreeBSD |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 113 mm |
| Length | 220 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
$79.17
Original: $226.19
-65%Inno3D Twin X2 OC V3 - NVIDIA 4 GB GDDR6 GeForce GTX 1650 graphics card—
$226.19
$79.17Inno3D Twin X2 OC V3 - NVIDIA 4 GB GDDR6 GeForce GTX 1650 graphics card
4 GB, GDDR6, 128-bit, PCI-E 3.0 x16, 1635 MHz boost clock, HDMI, 3x DisplayPort, 2 slot
| Processor | |
|---|---|
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Processor boost clock speed | 1635 MHz |
| Processor frequency | 1485 MHz |
| CUDA cores | 896 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce GTX 1650 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Memory | |
|---|---|
| Memory bandwidth (max) | 192 GB/s |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDMI version | 2.0b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Interface type | PCI Express x16 3.0 |
| Performance | |
|---|---|
| NVIDIA Ansel | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| OpenGL version | 4.6 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| TV tuner integrated | No |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Number of slots | 2 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Power | |
|---|---|
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 300 W |
| System requirements | |
|---|---|
| Other operating systems supported | FreeBSD |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 113 mm |
| Length | 220 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
4 GB, GDDR6, 128-bit, PCI-E 3.0 x16, 1635 MHz boost clock, HDMI, 3x DisplayPort, 2 slot
| Processor | |
|---|---|
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Processor boost clock speed | 1635 MHz |
| Processor frequency | 1485 MHz |
| CUDA cores | 896 |
| CUDA | Yes |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce GTX 1650 |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Memory | |
|---|---|
| Memory bandwidth (max) | 192 GB/s |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| Discrete graphics card memory | 4 GB |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDMI version | 2.0b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Interface type | PCI Express x16 3.0 |
| Performance | |
|---|---|
| NVIDIA Ansel | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Dual Link DVI | No |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| OpenGL version | 4.6 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| TV tuner integrated | No |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Number of slots | 2 |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Cooling type | Active |
| Power | |
|---|---|
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Minimum system power supply | 300 W |
| System requirements | |
|---|---|
| Other operating systems supported | FreeBSD |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 113 mm |
| Length | 220 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |






















