HPE 597609-003-M6625-RFB internal hard drive 2.5" 600 GB SAS
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
Original: $209.51
-65%$209.51
$73.33HPE 597609-003-M6625-RFB internal hard drive 2.5" 600 GB SAS
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Storage drive adapter included | No |
















