
Hewlett Packard - 32 GB 1 x 31 GB DDR4 2666 MHz ECC memory module
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Z4 G4 |
| HP segment | Business |
| Product colour | Green |
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 19.2 g |
| Height | 31.2 mm |
| Depth | 1.4 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Original: $401.74
-65%$401.74
$140.61More Images

Hewlett Packard - 32 GB 1 x 31 GB DDR4 2666 MHz ECC memory module
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Z4 G4 |
| HP segment | Business |
| Product colour | Green |
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 19.2 g |
| Height | 31.2 mm |
| Depth | 1.4 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Z4 G4 |
| HP segment | Business |
| Product colour | Green |
| ECC | Yes |
| Component for | PC/Server |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 19.2 g |
| Height | 31.2 mm |
| Depth | 1.4 mm |
| Width | 133.3 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |











