
HP 150 Wired Mouse
Sometimes everything just clicks
This precise and comfy mouse is designed to get you clicking quickly and keep you productive all day, wherever your journey takes you.
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122875466 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 60 g |
| Height | 34.2 mm |
| Depth | 61.1 mm |
| Width | 103.4 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 78 mm |
| Package width | 129 mm |
| Quantity | 1 |
Original: $77.94
-65%$77.94
$27.28HP 150 Wired Mouse
Sometimes everything just clicks
This precise and comfy mouse is designed to get you clicking quickly and keep you productive all day, wherever your journey takes you.
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122875466 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 60 g |
| Height | 34.2 mm |
| Depth | 61.1 mm |
| Width | 103.4 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 78 mm |
| Package width | 129 mm |
| Quantity | 1 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sometimes everything just clicks
This precise and comfy mouse is designed to get you clicking quickly and keep you productive all day, wherever your journey takes you.
| Mouse | |
|---|---|
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Device interface | USB Type-A |
| Purpose | Office |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | Yes |
| Form factor | Ambidextrous |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Brand-specific features | |
|---|---|
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122875466 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 60 g |
| Height | 34.2 mm |
| Depth | 61.1 mm |
| Width | 103.4 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 47 mm |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 78 mm |
| Package width | 129 mm |
| Quantity | 1 |






















