
HPE 818367-B21-RFB internal hard drive 3.5" 4 TB SAS
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| Bytes per sector | 512 |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD size | 3.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Other features | |
|---|---|
| Hot-Plug support | Yes |
Original: $125.91
-65%$125.91
$44.07HPE 818367-B21-RFB internal hard drive 3.5" 4 TB SAS
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| Bytes per sector | 512 |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD size | 3.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Other features | |
|---|---|
| Hot-Plug support | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Information technology professionals rely on HPE quality to ensure maximum productivity. As the power of applications, processors, memory adapters and storage devices increases, high-end computer users are seeking ways to optimize their system performance. HPE provides leading solutions, adding new levels of performance, availability, flexibility, and management.
| Features | |
|---|---|
| Bytes per sector | 512 |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD size | 3.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Other features | |
|---|---|
| Hot-Plug support | Yes |
















