
HPE 600GB hot-plug dual-port SAS HDD 2.5"
600GB hot-plug dual-port SAS hard drive - 10,000 RPM, 6Gb/sec transfer rate, 2.5-inch small form factor (SFF), Enterprise, SmartDrive Carrier (SC) - Not for use in MSA products
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
$158.81
Original: $453.73
-65%HPE 600GB hot-plug dual-port SAS HDD 2.5"—
$453.73
$158.81HPE 600GB hot-plug dual-port SAS HDD 2.5"
600GB hot-plug dual-port SAS hard drive - 10,000 RPM, 6Gb/sec transfer rate, 2.5-inch small form factor (SFF), Enterprise, SmartDrive Carrier (SC) - Not for use in MSA products
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
600GB hot-plug dual-port SAS hard drive - 10,000 RPM, 6Gb/sec transfer rate, 2.5-inch small form factor (SFF), Enterprise, SmartDrive Carrier (SC) - Not for use in MSA products
| Features | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
















