
HPE 1.2TB hot-plug dual-port SAS HDD 2.5"
| Features | |
|---|---|
| Average seek time | 4.6 ms |
| Track to track seek time | 0.3 ms |
| Full stroke seek time | 8.9 ms |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 450 g |
| Height | 15.6 mm |
| Depth | 118.7 mm |
| Width | 75.7 mm |
Original: $347.14
-65%$347.14
$121.50HPE 1.2TB hot-plug dual-port SAS HDD 2.5"
| Features | |
|---|---|
| Average seek time | 4.6 ms |
| Track to track seek time | 0.3 ms |
| Full stroke seek time | 8.9 ms |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 450 g |
| Height | 15.6 mm |
| Depth | 118.7 mm |
| Width | 75.7 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features | |
|---|---|
| Average seek time | 4.6 ms |
| Track to track seek time | 0.3 ms |
| Full stroke seek time | 8.9 ms |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 450 g |
| Height | 15.6 mm |
| Depth | 118.7 mm |
| Width | 75.7 mm |
















