
Fujitsu Plantronics Blackwire 325 Headset Wired Head-band Office/Call center Black
The Plantronics Blackwire 325 is a lightweight bi-aural full-size stereo headset with excellent wearing comfort. This USB-Headset supports you every office day during your calls thus granting you have your hand free for typing.
| Performance | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB connectivity | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 114 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
Original: $183.62
-65%$183.62
$64.27Fujitsu Plantronics Blackwire 325 Headset Wired Head-band Office/Call center Black
The Plantronics Blackwire 325 is a lightweight bi-aural full-size stereo headset with excellent wearing comfort. This USB-Headset supports you every office day during your calls thus granting you have your hand free for typing.
| Performance | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB connectivity | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 114 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Plantronics Blackwire 325 is a lightweight bi-aural full-size stereo headset with excellent wearing comfort. This USB-Headset supports you every office day during your calls thus granting you have your hand free for typing.
| Performance | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB connectivity | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 114 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |














