
Epico Hero with MagSafe for iPhone 14 in Transparent
TPU+PC (anti-scratch), Transparent
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Acrylic glass, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.4 cm (6.06") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30 g |
| Depth | 14 mm |
| Height | 151 mm |
| Width | 75 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 185 mm |
$4.91
Original: $14.02
-65%Epico Hero with MagSafe for iPhone 14 in Transparent—
$14.02
$4.91More Images

Epico Hero with MagSafe for iPhone 14 in Transparent
TPU+PC (anti-scratch), Transparent
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Acrylic glass, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.4 cm (6.06") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30 g |
| Depth | 14 mm |
| Height | 151 mm |
| Width | 75 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 185 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
TPU+PC (anti-scratch), Transparent
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| MagSafe compatible | Yes |
| Compatibility | iPhone 14 |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Transparent |
| Material | Acrylic glass, Polycarbonate (PC), Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 15.4 cm (6.06") |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30 g |
| Depth | 14 mm |
| Height | 151 mm |
| Width | 75 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 15 mm |
| Package width | 185 mm |



















