
DELL XTH17 internal hard drive 2.5" 900 GB SAS
Increase the storage capacity of your system with the 900 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 15000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD capacity | 900 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Original: $904.91
-65%$904.91
$316.72DELL XTH17 internal hard drive 2.5" 900 GB SAS
Increase the storage capacity of your system with the 900 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 15000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD capacity | 900 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Increase the storage capacity of your system with the 900 GB Hard Drive from Dell. Offering a rotational speed of 15000 RPM, this drive provides fast disk access.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD capacity | 900 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
















