
Apple MWK93ZM/A - Smart Folio for 13" iPad Air in Charcoal Grey
The Smart Folio for iPad Air (M2) supports a wider range of viewing angles for reading, viewing, typing or making FaceTime calls. It automatically wakes your iPad Air when opened and puts it to sleep when closed. Thin and light, it protects the front and back of iPad Air.
| Features | |
|---|---|
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | 13‑inch iPad Air (M2) |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Grey |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $125.19
-65%$125.19
$43.82More Images

Apple MWK93ZM/A - Smart Folio for 13" iPad Air in Charcoal Grey
The Smart Folio for iPad Air (M2) supports a wider range of viewing angles for reading, viewing, typing or making FaceTime calls. It automatically wakes your iPad Air when opened and puts it to sleep when closed. Thin and light, it protects the front and back of iPad Air.
| Features | |
|---|---|
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | 13‑inch iPad Air (M2) |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Grey |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Smart Folio for iPad Air (M2) supports a wider range of viewing angles for reading, viewing, typing or making FaceTime calls. It automatically wakes your iPad Air when opened and puts it to sleep when closed. Thin and light, it protects the front and back of iPad Air.
| Features | |
|---|---|
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Stand mode | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Compatibility | 13‑inch iPad Air (M2) |
| Brand compatibility | Apple |
| Product main colour | Grey |
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |






















