
AGFEO Headset 920 Wireless Head-band Office/Call center Black
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | ST 31, ST 40, ST 40 IP, ST 42, ST 42 AB, ST 45 |
| DECT connectable | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Monaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Wireless range | 120 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Battery | |
|---|---|
| Standby time | 36 h |
| Talk time | 8 h |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 27 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
$128.04
Original: $365.84
-65%AGFEO Headset 920 Wireless Head-band Office/Call center Black—
$365.84
$128.04AGFEO Headset 920 Wireless Head-band Office/Call center Black
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | ST 31, ST 40, ST 40 IP, ST 42, ST 42 AB, ST 45 |
| DECT connectable | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Monaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Wireless range | 120 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Battery | |
|---|---|
| Standby time | 36 h |
| Talk time | 8 h |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 27 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Performance | |
|---|---|
| Compatible products | ST 31, ST 40, ST 40 IP, ST 42, ST 42 AB, ST 45 |
| DECT connectable | Yes |
| Product colour | Black |
| Headset type | Monaural |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Wearing style | Head-band |
| Product type | Headset |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Wireless range | 120 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Circumaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Microphone type | Boom |
| Battery | |
|---|---|
| Standby time | 36 h |
| Talk time | 8 h |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 27 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity | 1 |














