
Apple MR2U3ZM/A - 45mm Sky Sport Band
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Watch 42mmWatch 44mmWatch 45mmWatch 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Blue |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $62.75
-65%$62.75
$21.96More Images


Apple MR2U3ZM/A - 45mm Sky Sport Band
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Watch 42mmWatch 44mmWatch 45mmWatch 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Blue |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Watch 42mmWatch 44mmWatch 45mmWatch 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Blue |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |























