
Apple MT3D3ZM/A - 45mm Midnight Sport Band - S/M
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | S/M |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 42mm, 44mm, 45mm, 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 140 - 190 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Original: $118.07
-65%$118.07
$41.32More Images


Apple MT3D3ZM/A - 45mm Midnight Sport Band - S/M
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | S/M |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 42mm, 44mm, 45mm, 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 140 - 190 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Made from a custom high-performance fluoroelastomer, the Sport Band is durable and strong, yet surprisingly soft. The smooth, dense material drapes elegantly across your wrist and feels comfortable next to your skin. An innovative pin-and-tuck closure ensures a clean fit.
| Features | |
|---|---|
| Band size | S/M |
| Material | Fluoroelastomer |
| Compatibility | Apple Watch 42mm, 44mm, 45mm, 49mm |
| Brand compatibility | Apple |
| Product colour | Black |
| Compatible device type | Smartwatch |
| Product type | Band |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Wrist size range | 140 - 190 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |























